Jak zrobić zimowy makijaż?

Zimowy makijaż to nie tylko połyskujące cienie, bladoróżowe pomadki i błyszczyki oraz jasny róż na policzkach. Makijaż zimowy to również kosmetyki, które właściwie pielęgnują naszą skórę oraz chronią ją przed mroźnymi temperaturami i zimnym wiatrem.

Makijaż zimowy – jakie kosmetyki wybrać?

Zimą często pojawiają się rumieńce, zaczerwienienia i popękane naczynka, o odmrożeniach, wysuszonej skórze i opryszkach nie wspominając. Jak ukryć wszystkie te nieprzyjemne dolegliwości? Przydatne mogą okazać się kosmetyki mineralne. Dokładnie maskują przebarwienia i pajączki, łagodzą podrażnioną skórę i dostarczają jej wielu składników odżywczych, takich jak cynk, mika, puder bambusowy lub tlenki żelaza.

Na zimę wybierz odpowiednie kosmetyki. Odstaw płynne podkłady, a zaprzyjaźnij się z podkładami w musie lub kompakcie. Podkłady na bazie wody gorzej znoszą zmiany temperatury. Wysuszyć skórę może również sypki podkład. Pod zimowy makijaż zastosuj bazę silikonową, która sprawi, że podkład utrzyma się dłużej, a skóra będzie miała zapewnioną ochronę przed mrozem. Zamiast błyszczyka, który w połączeniu z porywistym wiatrem może przesuszyć usta, zastosuj pomadkę lub wazelinę – kosmetyki te odpowiednio nawilżą delikatną skórę warg. W trakcie zimy zrezygnuj z różu do policzków. Zimne powietrze i tak sprawi, że twoje policzki będą lekko zaczerwienione.

Jak zrobić zimowy makijaż?

Kilkanaście minut przed wykonaniem makijażu wklep krem natłuszczający, który zabezpieczy twoją skórę przed niskimi temperaturami. Nałóż podkład i utrwal pudrem; opcjonalnie kości policzkowe musnąć możesz różem. Na całą powiekę połóż cień w kolorze kremowym. Turkusowym cieniem pomaluj ruchomą część powieki; aplikację zacznij od wewnętrznego kącika oka. Połącz obydwa cienie. Wzdłuż dolnej linii rzęs namaluj kreskę białą kredką i rozetrzyj ją placem. W taki sam sposób użyj turkusowej kredki. Na koniec wytuszuj rzęsy, a usta pomaluj nawilżającą i lekko koloryzującą pomadką.

Nawet Pani Zima nie powstydziłaby się takiego makijażu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *