Kosmetyki na zimę

Śnieżne zamiecie, hulający wiatr, skrzypiący pod butami śnieg i niskie temperatury. Taka właśnie jest zima. W tej porze roku trzeba zadbać o skórę z podwójną uwagą. Nawilżajmy ją zatem i chrońmy przed mrozem.

Jakie kosmetyki na zimę wybrać?

Kosmetyki na zimę mają nieco cięższą i bardziej tłustą konsystencję niż kosmetyki przeznaczone do pielęgnacji skóry latem. Mimo to szybko się wchłaniają i mogą być stosowane jako baza pod podkład lub jako mieszanka: krem i podkład (połączenie tych dwóch kosmetyków skróci czas wykonania makijażu). Powinno unikać produktów na bazie wody; ich stosowanie narazi skórę na większe i bardziej szkodliwe działanie wiatru i mrozu. Należy stosować kosmetyki z lipidami, aloesem, allantoiną, panthenolem, gliceryna, witamina E, filtry UV (również zimą skóra narażona jest na przebarwienia – śnieg odbija promienie słoneczne, które ze zdwojoną siłą padają na twarz). Jak działają kosmetyki przeznaczone do zimowej pielęgnacji? Nałożone na twarz, dłonie lub usta tworzą warstwę ochronną, izolują części ciała, które są stale wystawiane na niekorzystne działanie trudnych zimowych warunków atmosferycznych. Kosmetyki na zimę powinno nakładać się kilka razy w ciągu dnia. Szczególnej opieki wymagają usta, które szybko wysuszają się; podobną ochroną trzeba objąć dłonie.

Domowe kosmetyki na zimę

W domu możesz przygotować kosmetyki, które zatroszczą się o twoją skórę zimą. Do zrobienia domowych kosmetyków wykorzystać możesz: orzeszki ziemne, mleko, jajka, banany, papaja, brzoskwinie, awokado, miód; na wysuszone dłonie nałóż parafinę.

A oto przepis na domową maseczkę. Potrzebne ci będą: jedno żółtko jajka, łyżeczka soku pomarańczowego, łyżeczka oliwy z oliwek, kilka kropli wody różanej i soku z limonki. Wszystkie składniki wymieszaj ze sobą dokładnie. Rano nałóż maseczkę na twarz na 15 minut; zmyj ciepłą wodą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *