French manicure na 3 sposoby

French-manicure

Dbamy o naszą twarz, pielęgnujemy włosy, nawilżamy ciało. A w jaki sposób ozdabiamy nasze dłonie? Poznaj trzy sposoby na zrobienie french manicure w tradycyjnym stylu.

Przygotowanie paznokci do french manicure.

Zanim zrobisz french manicure, przygotuj: miseczkę z wodą i dodatkiem mydła, ręcznik, pilniczek, drewniany patyczek, lakiery, białą kredkę, pędzelek i paseczki. French manicure to bardzo elegancki i prosty sposób malowania i zdobienia paznokci. Idealnie pasuje do prostej garsonki, którą ubieramy do pracy lub ślubnej sukienki. Jednak, by french manicure ładnie prezentował się na paznokciach i długo się na nich utrzymywał, musimy odpowiednio je przygotować.

Zamocz dłonie w ciepłej wodzie z dodatkiem mydła lub kosmetyku na bazie tłuszczu. Taka kąpiel pozwoli na szybkie usunięcie skórek. Po około pięciu minutach osusz dłonie, skórki odsuń drewnianym patyczkiem, a płytkę paznokcia odtłuść. Pilniczkiem nadaj paznokciom pożądany kształt. Najlepszym pilniczkiem jest ten wykonany ze szkła – jest delikatny dla płytki paznokcia i nie powoduje takich uszkodzeń jak pilniki metolowe. Następnie połóż bazę pod french manicure. Zabezpieczy i odżywi ona paznokieć oraz sprawi, że lakier właściwy dłużej utrzyma się na płytce. Lakiery bazowe często zawierają dużo witamin i składników mineralnych – malując nimi paznokcie nie tylko nadajemy im ładny kolor, ale też odżywiamy je.

Trzy sposoby na french manicure

Sposób numer 1

French manicure łatwiej i szybciej stworzysz, jeśli użyjesz samoprzylepnych paseczków; dostępne są w drogeriach lub katalogach z kosmetykami; mają różne kształty. Przyklej pasek w wybranej przez ciebie odległości od brzegu płytki paznokcia i tę część pomaluj na biało. Poczekaj chwilę aż lakier wyschnie i ostrożnie odklej paski. Potem pomaluj cały paznokieć różowym lub beżowym lakierem.

Sposób numer 2

Aby zrobić french manicure w taki sam sposób jak kosmetyczka, wykorzystaj specjalny pędzelek do frenczu. Wykonany jest ze sztywnego włosia; końcówka pędzelka przypomina brzeg płytki paznokcia. Zamocz aplikator w białym lakierze i po prostu przyłóż do paznokcia. Na kciukach, gdzie płytka jest większa, lakier rozprowadź na jej środku, a potem rozsmaruj na boki. Na koniec pomaluj całą płytkę paznokcia drugim kolorem z zestawu do french manicure.

Sposób numer 3

Zastosuj białą kredkę. Pomaluj brzegi paznokci od spodu, a ich wierzchnią część lakierem. Jest to chyba najszybszy sposób wykonania french manicure.