Zagęszczanie rzęs – metody

Salony kosmetyczne prześcigają się w tworzeniu coraz to nowszych technik aplikacji, wykorzystywaniu nowych materiałów i najlepszego sprzętu. A metod zagęszczania rzęs jest naprawdę sporo. Do najpopularniejszych i tych mniej znanych zaliczyć można: zagęszczanie rzęs metodami 1:1, 2:1 i 3:1; zagęszczanie rzęs dolnych; metody HD, Smart, 3D, Extreme, Blink & Go (Blink & Express); metoda piórkowa oraz ombre.

Jak wygląda zagęszczanie rzęs?

Przygotowania do zabiegu w przypadku wszystkich metod wyglądają tak samo. Kosmetyczka oddziela rzęsy górne od dolnych za pomocą płatków lub podkładek. Następnie „ustawia” powiekę tak, by nadać rzęsom naturalny kształt i swobodnie móc doklejać włoski. Powieki i rzęsy oczyszcza z resztek makijażu. Długość, grubość, skręt i kolor dobierane są według potrzeb i upodobań klientek. Bardzo często salony kosmetyczne oferują swoim klientkom rzęsy cieniowane, czyli ombre. Kolor rzęs powinien uwydatniać tęczówkę oka – powinien więc kontrastować z nią. Najczęściej aplikowanymi rzęsami są: czarno – zielone, czarno – fioletowe, czarno – niebieskie, czarno – czerwone i czarno – brązowe. Nie tylko zagęszczanie rzęs pozwoli nam uzyskać piękne, ciemne i gęste rzęsy. Z powodzeniem możemy wypróbować odżywki do rzęs. Oprócz zagęszczenia, wydłużają rzęsy i podkręcają je. Na rynku dostępna jest między innymi odżywka Nanolash, która dzięki naturalnym składnikom pielęgnuje nie tylko rzęsy, ale również skórę powiek. Odżywkę do rzęs aplikuje się na oczyszczone i osuszone powieki. Pierwsze efekty w postaci dłuższych, przyciemnionych i zdrowszych rzęs widać po niespełna miesiącu.

Zagęszczanie rzęs metodami 1:1, 2:1 i 3:1

Klientki salonów kosmetycznych najczęściej proszą o zagęszczanie rzęs tymi trzema metodami. Pierwsza z nich wydłuża rzęsy, dwie pozostałe mają na celu zwiększenie objętości rzęs. Zagęszczanie rzęs metodą 1:1 polega na doklejeniu do jednej rzęsy naturalnej pojedynczej rzęsy sztucznej. Syntetyczne włoski doczepia się za pomocą specjalnego kleju w niewielkiej odległości od powieki. Natomiast zagęszczanie rzęs metodami 2:1 i 3:1 polega na przyklejeniu do pojedynczej naturalnej rzęsy kolejno dwóch i trzech rzęs sztucznych.

Zagęszczanie rzęs dolnych

Rzęsy dolne są zazwyczaj krótsze i cieńsze od swoich sąsiadek z powieki górnej. Jednak one też wymagają właściwej pielęgnacji. Zagęszczanie rzęs dolnych trwa zaledwie około 30 minut; wykonywane jest na otwartym oku. Polega na doczepieniu krótkich rzęs metodą 1:1. Długość i grubość rzęs dolnych różnią się od analogicznych parametrów górnych rzęs.

Zagęszczanie rzęs metodą piórkową

Metoda piórkowa dedykowana jest paniom, które posiadają krótkie i cienkie rzęsy. Zagęszczanie rzęs w tym przypadku polega na przyklejeniu rzęs z futra norek syberyjskich. W ten sposób oczy zyskują naturalny wygląd. Rzęsy są lekkie i miękkie.

Zagęszczanie rzęs metodą Extreme

Zagęszczanie rzęs metodą Extreme bardzo mocno podkreśla oczy. Do aplikacji używane są grubsze rzęsy z futra norki syberyjskiej z domieszką jedwabiu.

Zagęszczanie rzęs metodą HD

W aplikacji rzęs metodą HD nie ma ograniczeń związanych z ilością doklejanych włosków. Klientka decyduje o liczbie rzęs. Pamiętać jednak należy, że zbyt duża ilość doczepionych rzęs może spowodować efekt odwrotny do zamierzonego – oko będzie wyglądało na ciężkie.

Zagęszczanie rzęs metodą Smart

Zagęszczanie rzęs tą metodą polecane jest kobietom, które cenią sobie naturalny wygląd i wygodę. Do rzęs naturalnych przykleja się po jednej rzęsie z naturalnego włosia norek syberyjskich – są one lekkie i delikatne. Rzęsy z norek syberyjskich są również znacznie krótsze od innych rodzajów rzęs. Aplikacja jest bardzo krótka, a efekt długo się utrzymuje.

Zagęszczanie rzęs metodą 3D

Efekt trójwymiarowy osiągany jest poprzez doklejenie do jednej rzęsy naturalnej trzech rzęs wykonanych z futra norki syberyjskiej. Rzęsy są lekkie, miękkie i mocno podkręcone.

Zagęszczanie rzęs metodą Blink & Go

Ten sposób aplikacji nazywany jest inaczej metodą Blink & Express. Zagęszczanie rzęs tą metodą zawdzięcza swą nazwę długości wykonania zabiegu. Trwa on bowiem mniej niż pół godziny. Polega na doczepieniu rzęs jednorazowego użytku; nosić można je nie dłużej niż trzy tygodnie. Zdejmowaniem rzęs powinna zająć się kosmetyczka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *