Jak zrobić makijaż opadającej powieki?

Ciężkie, tak zwane opadające powieki sprawiają, że wyglądasz na zmęczoną i znudzoną, a duży fałd skórny zakrywa twoją ruchomą część powieki? Na szczęście istnieje makijaż korekcyjny, który pomoże ci ożywić oko. Zastosuj się do kilku prostych porad.

Aby optycznie powiększyć oko, zrobić możesz smoky eyes, narysować eyelinerem kreskę nad górna linią rzęs lub dokleić sztuczne rzęsy. Ale zacznijmy po kolei. Najpierw przygotuj powieki do położenia cieni. Użyj w tym celu bazy lub korektora; dobierz odpowiedni odcień do twojej karnacji. Zatuszuj wszelkie plamki i zasinienia wokół twoich oczu. Kosmetyki dobrej jakości sprawią, że cienie, eyeliner i tusz do rzęs utrzymają się przez długi czas.

Pierwszym sposobem wykonania makijażu opadających oczu jest stworzenie nowego załamania powieki. Unieś brew do góry (tak, by powieka opadająca nie zasłaniała powieki ruchomej), a zobaczysz nową linię załamania. Matowym, ciemnym cieniem kreślimy łuk w miejscu nowego załamania powieki. Stopniowo dodajemy większe ilości cienia. Możesz zaakcentować zewnętrzny kącik oka najciemniejszym cieniem ze swojej palety. Jaśniejszy cień kładziemy na całą ruchomą powiekę.

Kolejnym rozwiązaniem dla opadającej powieki jest smoky eyes. Taki makijaż w wersji jaśniejszej sprawdzi się na uczelni lub w pracy, a w wersji ciemnej lub brokatowej będzie idealny na imprezę. Do zrobienia smoky eyes zastosuj dwa cienie. Jeden z nich połóż na całą ruchomą powiekę, drugi w zewnętrznym kąciku oka i „wyciągnij” go na powiekę nieruchomą.

Kreska narysowana eyelinerem lub ciemnym cieniem przy pomocy płasko ściętego pędzelka również pomoże nam przy opadającej powiece. Jej kształt i długość zależą od ciebie. Na całą ruchomą powiekę połóż opalizujący cień.

Przy makijażu opadającej powieki pamiętaj jeszcze o kilku trikach. Zawsze tuszuj i maksymalnie podkręcaj rzęsy (użyj zalotki). Białą kredką pomaluj linię wodną oka (jest to miejsce nad dolną linią rzęs, przy gałce ocznej). Kiedy malujesz zewnętrzny kącik oka i „wyciągasz” cień na nieruchomą powiekę, nigdy nie mruż oczu i nie rozciągaj powieki na bok lub do góry; patrz przed siebie. Wewnętrzny kącik oka i skórę tuż pod brwiami rozświetl przy pomocy jasnego cienia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *