Kryształowy makijaż

Kryształy i diamenty na twarzy? Tak, to możliwe. Zafunduj sobie look prosto z pokazów mody i sesji zdjęciowych.

Makijaż biżuteryjny, bo tak profesjonalnie nazywa się naklejanie na twarz piórek, cekinów, kamyczków i innych świecidełek, możesz sama wykonać w domu. Sprawdzi się na imprezie, balu karnawałowym lub przy innych hucznych okazjach. Taki makijaż nie jest łatwy do wykonania, ale efekt jest piorunujący. Gdy opanujesz tę sztukę, będziesz miała ochotę powtarzać go cały czas i ćwiczyć układanie coraz to nowszych wzorów.

Zacznij od wykonania makijażu podstawowego. Połóż bazę, podkład i puder. Następnie pomaluj powieki cieniami; ich kolor dopasuj do kryształków. Pamiętaj jednak, by cień był matowy; jaskrawy i lśniący kolor nie będzie pasował do błyszczących kryształów. Zacznij naklejać kryształki. W tym celu użyj pęsety. Rozmieszczenie kryształków i wzór, w jaki je ułożysz, zależą jedynie od twojej inwencji twórczej. Kryształki możesz również naklejać na skroniach, policzkach, pod i nad brwiami. Będą trzymać się w wewnętrznym i zewnętrznym kąciku oka. Na koniec wytuszuj rzęsy. Jeżeli obawiasz się, że tuszowanie mogłoby popsuć końcowy efekt, a kryształki mogłyby odpaść, pomaluj rzęsy maskarą tuż przed przyklejeniem kryształków. Usta pomaluj bezbarwnym błyszczykiem, by nie odciągnąć uwagi od oczu. Kryształki przyklejaj za pomocą kleju do sztucznych rzęs.

W podobny sposób możesz ozdobić rzęsy. Przyklej do końcówek kilka kryształków. Jasne jest, że decydując się na błyskotki na powiece, zrezygnować musisz z tych doklejanych na rzęsach i odwrotnie.

Kryształki sprawdzą się też doskonale na ustach. Przed ich nałożeniem zrób delikatny peeling ust, a następnie pomaluj nawilżającą pomadką. Przypudruj usta, używając do tego dużego pędzla. Potem nałóż pomadkę w twoim ulubionym kolorze. Przystąp do przyklejania kryształków. Zacznij od konturu ust; dalej wypełnij środek. Kryształki, podobnie jak w przypadku powiek, przyklej klejem do rzęs.

Kryształki pięknie wyglądają na ustach, rzęsach i paznokciach. Niestety, makijaż biżuteryjny ma swoje wady. Obklejone kryształkami oczy ciężko jest szeroko otworzyć. W trakcie jedzenia lub picia można połknąć świecidełka doklejone do ust. Decyzja należy do ciebie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *